3 хороскопски знаци кои ќе ја најдат својата голема љубов оваа зима
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


3 хороскопски знаци кои ќе ја најдат својата голема љубов оваа зима

Ако сè уште не сте ја пронашле љубовта на својот живот, постои голема шанса ова конечно да се промени во следните неколку месеци. Барем така тврди астрологијата.

3-horoskopski-znaci-koi-ke-ja-najdat-svojata-golema-ljubov-ovaa-zima-01.jpg

Овие три хороскопски знаци треба да ги држат очите, ушите, но пред сè срцата отворени, бидејќи постои многу голема веројатност оваа зима да се вљубат до уши:

Стрелец

Стрелците се под значително влијание на Уран во текот на целата година, а исто така сè повеќе можат да сметаат на влијанието на планетите во нивниот знак во текот на зимските месеци.

За овој огнен знак, ова првенствено значи едно: неочекувани промени и непредвидливи пресврти.

Ова е всушност идеален период за слободните Стрелци, бидејќи времето ги мами надвор од нивната комфорна зона и конечно имаат можност да запознаат нови луѓе, а можеби да пронајдат и вистинска љубов.

Јарец

Јарците ја имаат Венера во знакот од 5 ноември до крајот на годината, и во овој временски период може да имаат голема корист од планетата на љубовта, лојалноста и страста.

Од жешки флертувања до романтични моменти и возбудливи состаноци, сè е можно – и којзнае, можеби љубовта на вашиот живот е веднаш зад аголот.

Рак

Од почетокот на годината, Сатурн има големо влијание врз Ракот. Овој воден знак постојано мисли на некои драги луѓе од минатото и на тој начин ја блокира можноста да запознае нови луѓе.

Оваа зима, Раковите ќе добијат поддршка и од планетата Јупитер, која ќе ги прекине мисловните игри и ќе им предизвика многу убави, нови моменти.

Врвот може да биде запознавањето на голема, нова љубов која целосно ќе го заслепи Ракот и ќе му го стопли оладеното срце.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските ... Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg