Овните се лажат и себеси - Какви лажговци се хороскопските знаци?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Овните се лажат и себеси - Какви лажговци се хороскопските знаци?

Дали без проблем ги лажете сите околу вас, дали секојпат ве фаќаат кога ќе кажете лага или, едноставно, не гледате поента во лажењето – што вели вашиот хороскопски знак?

ovnite-se-lazhat-i-sebesi-jarcite-ja-kazhuvaat-i-najsurovata-vistina-kakvi-lazhgovci-se-horoskopskite-znaci-01.jpg

Може многу да се дискутира за тоа дали лажењето е лошо или сепак добро во одредени ситуации, но колку и да му се противиме, мораме да признаеме дека сите имаме кажано некоја лага.

Но, не секој знае да лаже – додека некои без проблем смислуваат цели приказни, другите се фатени уште пред да го довршат првиот збор.

Каков лажго сте вие?

Овен

Вие делувате како искрена личност, но сте толку добри во лажењето, што постојано лажете. Некогаш успевате и самите да се излажете.

Бик

Вие сте ужасни лажговци. Одвреме-навреме кажувате по некоја мала лага, но секојпат ве фаќаат. Премногу е очигледно кога лажете.

Близнаци

Некогаш изгледате толку сомнително, што сите околу вас мислат дека лажете. Но, вие секогаш ја кажувате вистината. Проблемот е што често си го менувате мислењето, па другите мислат дека им „продавате“ лаги.

Рак

Многу добро знаете како да манипулирате со другите за да го добиете она што го сакате и знаете како да ги искористите емоциите. Кога лажете, знаете што точно треба да кажете за другите да ви поверуваат.

Лав

Искрено, вие не сакате да лажете, но некогаш ги преувеличувате вашите приказни. Сакате да звучат повозбудливо отколку што навистина се, па само тогаш знаете да кажете по некоја мала лага.

Девица

Вие мразите да лажете и го правите тоа кога навистина немате друг избор. Само кога знаете дека кажувањето на вистината може да ви предизвика сериозни проблеми.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Која е тајната што секој хороскопски знак внимателно ја чува во себе? Секој има одредени претпоставки кои се однесуваат на хороскопските знаци. Добро ...
На Девиците не им требаат неодлучни луѓе, на Раковите – таинствени: Од каков партнер треба да бегате... Во моментов сте во врска, но партнерот не ви одговара. Можеби се водевте по добр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg