3 „ситници“ кои го вадат од такт секој хороскопски знак

Секој од нас има најмалку 3 работи кои го вадат од колосек. За Биковите тоа се луѓето – фалбаџии. За Девицата оние кои не водат лична хигиена ниту пак внимаваат на уредноста во домот, а за Скорпиите - љубовници кои не можат да им овозможат оргазам.

3-sitnici-koi-go-vadat-od-takt-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Кои 3 „ситници“ ги вадат од такт знаците?

Овен

- Луѓе кои не почитуваат ред и се туркаат само за да „прашаат нешто“

- Неодговорени телефонски повици

- Луѓе кои се облекуваат премногу обично и досадно за вкусот на Овенот

Бик

- Луѓе кои премногу се фалат себеси

- Неред и неорганизираност

- Да бидат предмет на потсмев и шеги и кога се игнорирани од другите

Близнаци

- Луѓе кои зборуваат и се движат премногу бавно

- Кога не се во центарот на вниманието

- Луѓе без смисла за хумор

Рак

- Кога некој ги критикува и ги доведува до солзи

- Кога времето е премногу променливо

- Неблагодарни луѓе и деца

Лав

- Кога околината ги игнорира

- Кога некој им кажува дека кариерата не е сè во животот

- Луѓе кои имаат подобар стил на облекување од нивниот

Девица

- Луѓе кои се неуредни и не водат сметка за хигиената

- Луѓе кои не плаќаат навреме сметки

- Емотивни конфронтации или сцени во јавност

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Една особина според хороскопот со која го иритирате вашиот партнер Никој не е совршен и сите имаме по една, или многу поверојатно, неколку маани, с...
Еден хороскопски знак кој ви влијае токсично – кого треба да избегнувате? Сите имаме маани – големи или мали. Луѓе сме, правиме грешки и мора да прифатиме...
Една карактеристика поради која ви е тешко да стекнете пријатели, според хороскопот Скорпиите делуваат мистериозно, затворено и далечно, а Раковите ги „гушат“ луѓет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg