Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Една карактеристика поради која ви е тешко да стекнете пријатели, според хороскопот

Скорпиите делуваат мистериозно, затворено и далечно, а Раковите ги „гушат“ луѓето... Зошто на хороскопските знаци им е тешко да склопат нови пријателства?

edna-lichna-karakteristika-zaradi-koja-horoskopskite-znaci-teshko-steknuvaat-prijateli-01.jpg

Постојат луѓе што се комуникативни и постојано се опкружени со луѓе, но сепак вистинските пријатели може да ги избројат на една рака. Сите ние се соочуваме со некои проблеми кога станува збор за стекнувањето вистински пријатели, а во продолжение да видиме колкаво влијание врз тоа имаат ѕвездите?

Поради која карактеристика секој хороскопски знак има тешкотии во склопувањето на пријателства?

Овен – Заради импулсивноста

На прв поглед изгледате мошне забавни и сакате да имате незаборавни авантури. Сепак, тоа што на мигови станувате премногу возбудени значи и дека често сте импулсивни – ги менувате плановите, не сте постојани, а на луѓето околу вас им делувате несериозни и како да не можат да ве следат.

Бикови – Затоа што ги осудувате луѓето

Мошне ви е тешко да им се доверите на луѓето. Секој што сака да ви биде пријател треба да помине низа тестови, а на луѓето можеби не им се чека да се одлучите дали навистина ќе наидат на вашето одобрение за да ви бидат пријатели.

Близнаци – Не сте постојани

Вам не ви е тешко да стекнете пријатели, интересни сте, забавни, но главниот проблем е во тоа што мошне лесно ви се одзема вниманието. Се договарате или правите планови, за потоа да ги откажете истите доколку ви се укаже нова и подобра можност. Ова ги нервира луѓето на кои тоа им го правите често.

Рак – Ги задушувате луѓето

Многу ги сакате пријателите и сакате да запознавате нови луѓе со кои имате заеднички интереси, но понекогаш премногу сте интензивни. Верувате дека треба искрено да покажете како се чувствувате, но на некои луѓе може да им пречи вашата потреба од постојано допишување или од тоа што им се јавувате да ги прашате како се. Едноставно, се чувствуваат како да ги задушувате.

Лав – Постојано сакате да сте во центарот на вниманието

Додека луѓето ви се восхитуваат за тоа што постојано сте во центарот на вниманието, сепак истовремено може да се чувствуваат и како да се губат покрај вас. Сакаат да ви бидат пријатели, но не сакаат постојано да бидат во вашата сенка. За да ги задржите пријателствата добро е да им покажете на луѓето дека се грижите за нив.

Девица – Изгледате премногу затворени

Свесни сте дека на луѓето не им е лесно да ви пријдат. Не сакате лесно да се здружувате со луѓето. Вашите пријатели мора да знаат да ви дадат конструктивни критики, да уживаат во саркастични коментари и да не им треба постојано да им повторувате зошто сметате дека ви се најдобри пријатели – и ова во голема мера ги одбива луѓето.

Уште шест знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Една особина според хороскопот со која го иритирате вашиот партнер Никој не е совршен и сите имаме по една, или многу поверојатно, неколку маани, с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg