Еден хороскопски знак кој ви влијае токсично – кого треба да избегнувате?

Сите имаме маани – големи или мали. Луѓе сме, правиме грешки и мора да прифатиме дека сите сме донекаде токсични, секој на свој начин, во зависност од луѓето кои ќе ги сретнеме во нашите животи.

Najtoksicnite-lugje-od-koi-treba-da-begate-spored-znakot-01.jpg

Секако дека токсичноста не е особина со која треба да се гордееме. Поради таа причина се трудиме да ја скриеме оваа страна, но честопати тоа не е можно.

Нашето токсично однесување понекогаш се манифестира против личната волја затоа што некои луѓе едноставно нè предизвикуваат да ја покажеме нашата „темна“ страна.

Кои токсични луѓе е пожелно да ги избегнувате, според хороскопскиот знак?

Овен

Овенот треба да ги избегнува Биковите кои се подеднакво тврдоглави како и нив, а нивната врска (било колегијална, пријателска или романтична) се карактеризира со постојани тензии.

Бик

Биковите сакаат да имаат ред во нивните животи. Затоа хаотичниот Стрелец е знак кој мора да го избегнуваат на секој можен начин.

Близнаци

На Близнаците им е тешко со Водолиите – толку се слични што нивната енергија и невнимание не им дозволуваат да размислуваат јасно.

Рак

Емотивните и нежни Ракови се чувствуваат загрозено од површните и безгрижни Близнаци, кои лесно ќе ги повредат.

Лав

Да, Лавовите се тешки луѓе. Но, кога ќе го сретнат Јарецот, сигурно е дека нема да можат да се справат со неговата ароганција.

Девица

Организираните Девици не можат да ги издржат емотивните изливи на Рибите кои постојано им „лазат“ по нервите.

Najtoksicnite-lugje-od-koi-treba-da-begate-spored-znakot-02.jpg

Вага

Вагата има интересна карактеристика: не се поднесува самата себеси. Кога ќе се сретнат две Ваги, нивото на токсичност го достигнува својот максимум.

Скорпија

Скорпиите се чувствителни, но силни. Но, Овенот толку силно ќе ги притиска, ќе ги критикува и ќе ги натера да изгубат секаква самодоверба во себеси.

Стрелец

Стрелецот не може да го поднесе животот со Скорпија. Сака внимание и нема да дозволи Скорпијата да доминира со него.

Јарец

Јарците треба да ги избегнуваат Скорпиите. Јарците го сакаат својот простор, а Скорпиите секогаш се трудат да доминираат и да бидат главни во оваа врска.

Водолија

Водолиите треба да се држат подалеку од Лавот. Нема да се чувствуваат слободни да се покажат во вистинско светло пред него.

Риби

Рибите сакаат љубов, наклонетост, нежност. Девиците нема да можат тоа да им го понудат, строго ќе се однесуваат кон нив и ќе ги критикуваат.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сите хороскопски знаци во банка: Кој смирено чека, а кој е „само за да праша“? Колку пати нервозно сте чекале и гласно сте дишеле од неверување, додека сте чек...
Кој хороскопски знак е вашето куче (и што кажува тоа за него)? Зошто вашето куче се однесува онака како што се однесува?! Дали неговите особено...
Хипохондрици, посесивни: Мрачната страна на секој хороскопски знак Кои се најлошите карактеристики на секој знак од зодијакот? Некој има лош темпер...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg