Скорпиите тргнуваат во напад – Како реагираат другите 11 хороскопски знаци на критики?

Некои луѓе умеат да прифатат критики и да извлечат поука од нив. Други пак реагираат бесно и бурно, одвај си го контролираат темпераментот кој лесно може да премине во физичка агресија.

Kako-znacite-reagiraat-na-kritiki-01.jpg

Како вие се справувате со критиките според хороскопскиот знак? Астрологијата го вели следното:

Овен

Овенот реагира бурно на критики, особено на оние што се директни. Доколку не покажете малку такт и дипломатија, тој многу ќе се налути и ќе ја напушти просторијата драматично, со викање и трескање на вратата.

Бик

Биковите се вешти дипломати, суптилни и одлично знаат да манипулираат кога им се сака. Не сакаат да покажуваат слабост пред другите, па на нечија критика или забелешка ќе одглумат дека воопшто не ја слушнале и ќе си продолжат по свое.

Близнаци

Ова е знак кој одвај чека да слушне некоја критика за себе. За Близнаците, критиките се одлична можност да започнат жестока дебата, само за да докажат колку тие се во право. Тешко ќе ги победите и надмудрите во оваа битка.

Рак

Кога Ракот ќе слушне непријатни зборови или критики за себе, целосно се повлекува и затвора, но не пред добро да се исплаче, макар и пред други луѓе. Во тие моменти, Ракот има една единствена цел – да направи тие што ги дале критиките да се чувствуваат непријатно.

Лав

Слично како и Близнаците, и Лавовите „широкоградо“ ги дочекуваат критиките на своја сметка. И тие ќе започнат дебата и дискусија за тоа колку не сте во право, што ќе зажалите за изговорените забелешки.

Девица

Доколку критиката ви е аргументирана, Девицата ќе почне и самата да се критикува. Доколку коментарот не ви е на место, Девицата ќе ви наметне грижа на совест за тоа колку предрасуди имате за другите и колку тоа не е добра карактерна особина.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Сите хороскопски знаци во банка: Кој смирено чека, а кој е „само за да праша“? Колку пати нервозно сте чекале и гласно сте дишеле од неверување, додека сте чек...
Еден хороскопски знак кој ви влијае токсично – кого треба да избегнувате? Сите имаме маани – големи или мали. Луѓе сме, правиме грешки и мора да прифатиме...
3 хороскопски знаци кои ќе ја најдат својата голема љубов оваа зима Ако сè уште не сте ја пронашле љубовта на својот живот, постои голема шанса ова ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg