Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Скорпиите тргнуваат во напад – Како реагираат другите 11 хороскопски знаци на критики?

Некои луѓе умеат да прифатат критики и да извлечат поука од нив. Други пак реагираат бесно и бурно, одвај си го контролираат темпераментот кој лесно може да премине во физичка агресија.

Kako-znacite-reagiraat-na-kritiki-01.jpg

Како вие се справувате со критиките според хороскопскиот знак? Астрологијата го вели следното:

Овен

Овенот реагира бурно на критики, особено на оние што се директни. Доколку не покажете малку такт и дипломатија, тој многу ќе се налути и ќе ја напушти просторијата драматично, со викање и трескање на вратата.

Бик

Биковите се вешти дипломати, суптилни и одлично знаат да манипулираат кога им се сака. Не сакаат да покажуваат слабост пред другите, па на нечија критика или забелешка ќе одглумат дека воопшто не ја слушнале и ќе си продолжат по свое.

Близнаци

Ова е знак кој одвај чека да слушне некоја критика за себе. За Близнаците, критиките се одлична можност да започнат жестока дебата, само за да докажат колку тие се во право. Тешко ќе ги победите и надмудрите во оваа битка.

Рак

Кога Ракот ќе слушне непријатни зборови или критики за себе, целосно се повлекува и затвора, но не пред добро да се исплаче, макар и пред други луѓе. Во тие моменти, Ракот има една единствена цел – да направи тие што ги дале критиките да се чувствуваат непријатно.

Лав

Слично како и Близнаците, и Лавовите „широкоградо“ ги дочекуваат критиките на своја сметка. И тие ќе започнат дебата и дискусија за тоа колку не сте во право, што ќе зажалите за изговорените забелешки.

Девица

Доколку критиката ви е аргументирана, Девицата ќе почне и самата да се критикува. Доколку коментарот не ви е на место, Девицата ќе ви наметне грижа на совест за тоа колку предрасуди имате за другите и колку тоа не е добра карактерна особина.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
4 хороскопски знаци кои се вистински „мамини мази“ Мајката е посебно суштество во животот на секој човек и без разлика колку години...
Годишен хороскоп за 2023: Вага Вагите во 2023-та година може да очекуваат значително да им се подобри финансиск...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg