Астролог со конкретни прогнози за во 2022-ра: Kој ќе биде најнапнат ден, а кој месец најубав?

Јасмин Боланд е познат астролог кој вели дека 2022-ра ќе биде многу подобра и посреќна година од астролошка гледна точка за разлика од 2021.

astrolog-so-konkretni-prognozi-za-vo-2022-ra-koj-kje-bide-najnapnat-den-a-koj-mesec-najubav-01.jpg

За Daily Mail таа открива кои позитивни промени нè очекуваат во наредните 12 месеци, но и на што треба да се фокусираме во текот на целата година.

Според нејзините прогнози, во 2022-ра ќе се исполнат многу желби и, генерално, сите можат да очекуваат подобра година од претходната.

За некои месеци Јасмин споделува и одредени датуми за кои вели дека се најзначајни и најпогодни за правење позитивни промени.

Во продолжение астролошките предвидувања на Јасмин за секој месец од 2022 година:

Јануари

Јасмин вели дека во првиот месец од 2022-ра треба добро да размислите за она што ви е најважно. Следете го вашиот инстинкт и запишете кои се вашите најважни цели, но и грижи.

На овој начин ќе имате појасна слика за вашите приоритети, па ќе можете да им се посветите во наредните месеци.

Според Јасмин, 9-тиот ден од јануари е најзначајниот во месецот и тогаш добро би било да се фокусирате на најважните луѓе од вашиот живот. Односно, да размислите што треба да поправите во односот со нив.

Февруари

Јасмин советува во февруари да направите листа со животните промени кои знаете дека ќе ве направат среќни.

Размислете што е она што ве кочи во животот и најдете начин да се ослободите од него.

Од астролошка гледна точка, 18-ти е најзначајниот ден од февруари и добро би било да си го посветите на себе.

Март

На почетокот од месецот, Јасмин вели дека гневот ќе доминира, па важно е да останете смирени. Таа советува да бидете искрени кон другите, но да внимавате да не ги повредите.

13 и 23 март ќе бидат најдобрите денови од месецот и тогаш ќе имате можност да решите многу проблеми со саканите.

Јасмин советува во овие денови да се посветите и на вашата духовност со активности како медитација, јога или што било што вам ви одговара.

Април

Во април подгответе се за позитивни промени на поле љубов – некои можно е да ја најдат и својата сродна душа.

Истовремено, април ќе им донесе и патување на многумина, како и исполнување на некоја голема желба.

Сепак, Јасмин предупредува дека постои можност да бидете излажани од некоја блиска личност, па бидете подготвени за тоа.

Првиот и последниот ден од месецот ќе бидат најдобри за да им се посветите на вашите желби.

Мај

Мај ќе биде месец на промени. Конечно ќе се ослободите од она што не ви треба и само ви штети и ќе направите место за нешто што ќе ги во подобри животот.

Јасмин вели дека мај е најдобриот месец да размислите за вашите финансии – како им пристапувате и дали треба да промените нешто.

Ако планирате да почнете со некој нов проект, без разлика дали личен или на работното место, во мај направете ги последните подготовки и обрнете внимание на сите детали.

Јуни

Јуни е месец за потсетување. Размислете кои биле вашите цели и желби на почетокот од годината и до каде сте со нив сега.

Уште шест месеци на следната страница...Би можело да ве интересира:

Три хороскопски знаци во кои жените процветуваат по 50-тата година (и се најуспешни) Стареат како виното и со годините стануваат поубави и поуспешни. Жените родени в...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Една причина заради која стоите во место и не напредувате во животот, според хороскопскиот знак Сите имаме одредени идеи, цели и потреби во животот. Но, одредени карактери...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg