Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


3 хороскопски знаци со најизострена интуиција (ги претчувствуваат лошите вести)

Некои луѓе едноставно може да предвидат кога ќе се случи нешто лошо или неубаво нешто.

Tri-znaci-so-izostrena-intuicija-01.jpg

Луѓето родени во овие три знаци чувствуваат опасност и честопати дури и пред да им ја соопштите лошата вест, тие се свесни дека доаѓа бура и лош период:

Рак

Овој знак е многу чувствителен и тоа што лесно може да плаче пред другите може да биде многу иритирачко. Но, тие едноставно ги чувствуваат промените во расположението.

Ако некој им дојде со лоши вести, веројатно е дека тоа го предвиделе многу порано. Имаат дарба да почувствуваат нечии емоции оддалеку. Многу се емпатични, па ја чувствуваат туѓата тага и болка, која може да биде исцрпувачка за нив.

Скорпија

И овој знак има силен радар за лоши вести. Не можете да ги измамите, тие се премногу свесни за својата околина и сакаат да откриваат скриени тајни и вистини кои никој не сака да испливаат на виделина.

Дури и ако не им кажете дека нешто не е во ред, тие ќе го почувствуваат тоа и ќе истражат што се случува.

Риби

Рибите едноставно чувствуваат сè. Тие се многу интуитивни и поврзани со својата околина. Честопати за нив се мисли дека поголемиот дел од времето им е залудно изгубено, но всушност тие постојано се свесни за сè што се случува околу нив и ретко може да ги измамите.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да му соопштите лоша вест на секој хороскопски знак (и каква реакција да очекувате)? Никој не сака да слушне лоши вести, но, за жал, понекогаш се случуваат несреќи и...
6-те најнеодоливи хороскопски знаци (не оставаат никого рамнодушен) Секоја личност си има свои квалитети, но речиси никој може да им одолее на овие ...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg