Што открива датумот кога сте ја започнале врската за вашата љубов?

Кога ја започнавте вашата врска со партнерот? Дали сте знаеле дека и вашата врска ѝ припаѓа на некој од 12-те хороскопски знаци? Дознајте кој знак е вашата љубовна врска и што открива тоа за љубовта. 

I-vasata-ljubov-ima-horoskopski-znak-01.jpg

Откријте во кој знак е вашата врска и каква иднина ѝ претстои според астролозите:

Овен (21.03-19.04)

На партнерите кои започнале врска во времето на владеењето на Овен, никогаш нема да им биде досадно. Помеѓу нив секогаш има искри, а решението за сите кавги се наоѓа во спалната соба.

Веројатно на сите други им оставаат впечаток дека се на работ на раскинување, но нивната врска е доволно силна и ќе ги преживеат сите несогласувања и разлики.

Помеѓу овие партнери нема лаги, а искреноста е еден од темелите на кои ја градат силната врска.

Бик (20.04-20.05)

Паровите кои започнале врска во знакот на Бик имаат силна и стабилна врска. Овие врски успешно ги издржуваат сите проблеми, а партнерите наоѓаат поддршка еден во друг. Никогаш нема да им недостига нежност и страст.

Единствена опасност може да биде фактот што партнерите целосно се препуштаат на меѓусебното уживање, а ги запоставуваат другите блиски луѓе.

Близнаци (21.05-20.06)

Оние чија љубовна врска започнала за време на владеењето на Близнаци, пред сè се добри пријатели и одлични животни сопатници.

Расположени се за забава и излегувања, имаат совршена комуникација меѓу себе, а отсуството на љубомора е уште една силна страна на оваа врска.

Негативната страна е што партнерите вложуваат премногу во општествениот живот, па постои голема веројатност во иднина да престанат да разменуваат нежности, а нивната врска би можела да стане само пријателска и платонска.

Рак (21.06-22.07)

Оваа врска ќе биде исполнета со нежност и романтика, а партнерите нема да можат долго да останат раздвоени. Никогаш нема да им недостига нежност и топлина, а и двајцата сакаат големо семејство со многу деца.

Негативната страна е преголемата посветеност еден кон друг, бидејќи партнерите не сакаат да одат никаде еден без друг.

Лав (23.07-22.08)

Врската започната во знакот на Лав ќе биде исполнета со драма и страст. Партнерите во еден момент жестоко ќе се караат, а во следниот момент на повидок ќе има страсно помирување во спалната соба.

Романтичните изливи на емоции се вообичаени. Овие парови се обидуваат да се претстават пред другите во најдобро светло, дури и кога меѓу нив има несогласувања.

Девица (23.08-22.09)

Љубовната врска која започнала за време на владеењето на овој знак се карактеризира со трајност и стабилност.

Меѓусебната желба за сигурност ги одржува партнерите заедно, а искрената и отворена комуникација, како и отсуството на жестоки кавги се само дел од предностите на оваа врска.

Партнерите ќе уживаат во интелектуални разговори и гледање филмови. Сепак, оваа врска може да нема страст, бидејќи партнерите не се склони отворено да ги изразуваат емоциите.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Една карактерна особина што треба да си ја зајакнете, според хороскопскиот знак Ракови - вашата независност. Важно е да научите да се грижите за себе, без посто...
Еден совет што му е потребен на секој хороскопски знак до крајот на 2022 година (за да си ги подобри... Раковите треба да престанат да ги кријат нивните чувства, а Близнаците мораат да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg