Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Како се однесуваат хороскопските знаци кога се на одмор?

kako-se-odnesuvaat-horoskopskite-znaci-koga-se-na-odmor-02.jpg

Вага

Колку што сакате да се одморите и да прошетате, толку сакате и да се дотерате. Па, вие не тргнувате на одмор без полн куфер облека.

Кога, пак, ќе стигнете на вашата дестинација, веднаш почнувате да се дотерувате и да правите фотки за Инстаграм.

Скорпија

Кога сте на одмор, вие знаете да се претворите во најдруштвената личност. Со задоволство разговарате со луѓе кои првпат ги гледате и склопувате пријателства со локалците.

Можеби никогаш повеќе нема да ги видите тие луѓе, но додека сте на одмор, тие можат да ви станат најдобрите пријатели.

Стрелец

Никој не може да се начуди на вашата способност за жалење.

Каде и да сте на одмор, колку и да е убава дестинацијата, вие речиси сигурно ќе најдете нешто што не ви се допаѓа. Најлошото е што токму таа ситница ќе ви го расипе целиот одмор.

Јарец

Вие сакате да истражувате, па кога одите на одмор многу поважно ви е да откриете некое ново место отколку само да се релаксирате.

Пред тргнување секогаш истражувате за местото што ќе го посетите, а самиот одмор го гледате како можност да научите многу нови нешта.

Водолија

Кога сте на одмор, вам ви е најважно да се чувствувате удобно. Бидејќи никој не ве познава, воопшто не се грижите како изгледате и често носите смешни (но удобни) влечки, смешни шешири и облека која ви е многу широка.

Всушност, вие сте личноста која оддалеку се познава дека е турист.

Риби

Кога одите на одмор со партнерот, вие не можете да ги тргнете рацете од него. Знаете дека никој не ве познава, па прегратките и бакнежите во јавност не ви претставуваат никаков проблем.

Ако, пак, сте сингл, поголемиот дел од одморот го минувате во флертување.

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Како изгледа живеењето со секој хороскопски знак? На Рибите не им е грижа дали сте ги измиле садовите, но Јарците нема да ви дозво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg