Зошто партнерите не можат да ве преболат според вашиот хороскопски знак?

Честопати по раскинувањето почнуваме да се прашуваме – дали навистина ни недостига поранешниот партнер? Што е тоа што го правело неодолив и уникатен?

Zosto-partnerite-ne-mozat-da-ve-prebolat-spored-znakot-01.jpg

Што најмногу ви недостига кај него? Зошто партнерите не можат така лесно да ве преболат?

Астрологијата нуди одговор на овие прашања…

Овен

Вие ги извадивте од нивната комфорна зона, и покрај вас почувствуваа како конечно да живеат живот кој е возбудлив, динамичен и непредвидлив.

Отсекогаш сте ги предизвикувале луѓето да пробаат нешто ново и да се стремат кон работи што инаку никогаш не би ги направиле. Поради вас се охрабриле да преземат некако ризик во животот.

Бик

Секогаш сте биле рамо за плачење, силна карпа и некој од доверба во нивните животи. Кога минувале низ тешки времиња, вие секогаш сте биле тука за да ги утешите и да бидете нивното безбедно засолниште.

Имате навистина смирувачки ефект врз другите луѓе и ним им недостасува чувството дека сè ќе биде во ред како во моментите кога ве имале покрај себе.

Близнаци

Отсекогаш сте биле непредвидливи (обично на добар начин). Никој не може да се досадува околу вас. На партнерите им недостига колку лесно сте умееле да ја направите секоја ситуација забавна, знаејќи дека каде и да тргнат со вас, забавата и убавото време се загарантирани.

Рак

Вие сте луѓе со кои човек лесно може да се отвори и да разговара. Но, најчесто партнерите не морале ни да зборуваат премногу пред вас – вашата интуиција секогаш знаела кога нешто не е во ред и која е причината поради тоа. Им недостига вашиот начин на тешење и грижа и колку лесно можевте да направите да се чувствуваат подобро за секој проблем што го имале.

Лав

Вие сте знак кој е доследен на себеси, знае да се почитува, има самодоверба и многу ентузијазам за животот. Ова се работите поради кои најмногу му недостигате на партнерот бидејќи тие се обидувале да го копираат ова однесување.

Им недостигаат и вашите внимателно избрани подароци и начинот на кој секој состанок или дружење претставувал уникатно и посебно искуство.

Девица

Поранешните партнери имале чувство дека покрај вас конечно прават нешто како што треба. Бидејќи секогаш сте фокусирани, дисциплинирани и прибрани, тие особини почнале полека да ги преземаат од вас и да преземаат некаква контрола врз животот, наместо да бидат мрзеливи и летаргични.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Една особина според хороскопот со која го иритирате вашиот партнер Никој не е совршен и сите имаме по една, или многу поверојатно, неколку маани, с...
Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
4 хороскопски знаци кои се вистински „мамини мази“ Мајката е посебно суштество во животот на секој човек и без разлика колку години...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg