Хороскопски знаци што сакаат да доминираат во секој аспект од животот, но не и во сексот (18+)

Постојат луѓе што сакаат да доминираат во секој аспект од животот, но кога станува збор за интимните мигови, тогаш се подготвени целата контрола да му ја препуштат на партнерот.

horoskopski-znaci-shto-sakaat-da-dominiraat-vo-sekoj-aspekt-od-zhivotot-no-ne-i-vo-seksot-18-01.jpg

Според астрологијата, постојат 4 хороскопски знаци кои сакаат да го имаат главниот збор за сè друго што им се случува во животот, но за време на интимните мигови сакаат да се опуштат и целата контрола да му ја препуштат на партнерот.

За кои хороскопски знаци станува збор?

Риби

На работното место и во домот Рибите се склони кон микроменаџмент и речиси секогаш сметаат дека треба да ги надгледуваат и да ги контролираат другите во сите аспекти од животот.

Рибите ќе ви стојат „над глава“ за да се осигураат дека тоа што го работите ги задоволува нивните строги критериуми.

Но, кога станува збор за интимните мигови, Рибите сакаат целосно да се препуштат на уживањето и да му ја препуштат контролата на партнерот.

Скорпии

Познти се по тоа што некогаш и премногу размислуваат за работите и речиси секогаш носат тежок товар врз своите плеќи, затоа што сметаат дека тие треба да го имаат главниот збор во секоја ситуација.

Можеби токму затоа, за време на интимните мигови сакаат да се опуштат и да не размислуваат премногу.

Сакаат да експериментираат со нови работи и секогаш се подготвени да пробаат нешто ново со партнерот.

Близнаци

Близнаците веруваат дека нештата ќе бидат добро завршени само ако самите ги засукаат ракавите и се посветат на работата.

Но, понекогаш ги исцрпува тоа што постојано сакаат да бидат присутни и да контролираат сè што се случува во нивниот живот.

Затоа, за време на интимните мигови, сметаат дека може да уживаат во мигот само ако целата контрола му ја препуштат на партнерот.

Стрелец

Стрелците имаат бујна имагинација и за време на интимните мигови често патуваат некаде во светот на фантазијата.

Иако сакаат да останат присутни и да ги контролираат сите одлуки што партнерот ги носи во секојдневниот живот, најчесто за време на интимните мигови сакаат во целост да му ја препуштат контролата на партнерот за тие да можат слободно да им се препуштат на сопствените фантазии.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што ве прави ужасен партнер, според хороскопскиот знак? Стрелците се однесуваат како да се сингл дури и кога се во сериозна врска, а Лав...
Кое е вашето животно мото, според хороскопскиот знак? Рак - Домот е онаму каде што е срцето. Во животот, сите се водиме според некои н...
Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
4 хороскопски знаци кои сакаат да имаат контрола над секоја ситница во животот На Овните повеќе им годи да наредуваат отколку да добиваат насоки. Па, ја корист...
4 хороскопски знаци кои го губат своето „јас“ кога се во врска Стрелци, вие имате проблеми со самодовербата, а поради ова неретко го губите сво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg