Хороскопски знаци што ги прогонуваат поранешните партнери (и не им дозволуваат да почнат нови врски)

Овие хороскопски знаци имаат тенденција да останат приврзани за поранешните партнери, заради тоа се обидуваат да му ги уништат сите идни врски.

horoskopski-znaci-shto-gi-progonuvaat-poraneshnite-partneri-i-ne-im-dozvoluvaat-da-pochnat-novi-vrski-01.jpg

Припадниците на овие хороскопски знаци најчесто не можат да се помират со фактот дека нивниот поранешен партнер продолжил понатаму и повторно е среќен, па во знак на одмазда подготвени се да направат сѐ за да му ги уништат идните врски.

За кои хороскопски знаци станува збор?

Скорпија

Сите имаме по некои детали од минатите врски од кои се срамиме, а Скорпиите никогаш не забораваат.

Ако се најдат во ситуација на поранешни партнери, тие ќе се одмаздат така што сите минати „гревови“ и грешки ќе му ги соопштат на вашиот иден партнер, а очекувајте дека притоа нема да ги скријат ниту најинтимните детали со цел да ве засрамат.

Риби

Рибите многу тешко се ослободуваат од минатото и затоа тешко ги забораваат старите љубови.

Често се случува долго време по завршување на врската да се чувствуваат повредено и не можат да прифатат дека нивниот поранешен партнер сака да продолжи понатаму.

Кога се чувствуваат повредено, може да почнат на поранешниот партнер да му праќаат долги мејлови и пораки во кои ќе му „се истурат“ и ќе му кажат како се чувствуваат.

Стрелец

Ако забележат дека партнерот сака да ја прекине врската веднаш ќе му раскинат, затоа што сметаат дека е подобро тие да удрат корпа отколку да ја добијат.

Заради ова често се случува да имаат неразрешени чувства кон поранешниот партнер, затоа што ставиле крај пред да добијат објаснување.

Затоа, се случува често да ги прогонуваат поранешните партнери и да не им дозволуваат да започнат нова врска.

Рак

Раковите лесно се приврзуваат и многу тешко ги забораваат поранешните партнери.

Ако забележат дека поранешниот партнер има нова љубов, може да се случи да стапат во контакт со неа и да ѝ објаснат зошто не треба да се гледа со него.

Одат до тој степен што дури може да ѝ ги доверат и своите најдлабоки чувства надевајќи се дека ќе поттикнат сожалување и на тој начин ќе се помират со поранешната љубов.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто) Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на ср...
4 хороскопски знаци на кои ќе им пукне љубовната врска летово (и зошто) Водолија - Го третирате вашиот љубовен живот на незрел и нездрав начин, па најве...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg