Хороскопски знаци кои најтешко се снаоѓаат како татковци (и зошто)

На некои хороскопски знаци мошне им е лесно да бидат посветени и забавни родители, а други треба малку да се потрудат за да успеат да воспостават пријателски однос со децата. Кои хороскопски знаци најтешко се снаоѓаат во улогата на татковци и зошто?

horoskopski-znaci-shto-najteshko-se-snaogjaat-kako-tatkovci-i-zoshto-01.jpg

Врз основа на карактерните особини астролозите издвојуваат 3 хороскопски знаци што најлошо ќе се снајдат како татковци и едноставно тешко им оди да се грижат за сопствените деца.

Секако, на крајот од денот секој карактер е различен и не значи дека со сигурност ќе биде така, но да провериме што кажува хороскопот.

Кои се тие знаци?

Водолија

Најверојатно постојат исклучоци, но за најголемиот број мажи родени во знакот Водолија одгледувањето на децата не е нешто што им доаѓа природно и спонатно.

Најчесто ова се амбициозни луѓе што се многу позаинтересирани за кариерата и за другите аспекти од семејниот живот, па времето поминато во чување деца им изгледа како обврска.

Риби

На прв поглед изгледа дека мажите родени во знакот Риби ќе бидат одлични татковци, затоа што се емотивни.

Но, Рибите најчесто размислуваат за сопствените потреби и емоции, па понекогаш воопшто и не помислуваат на тоа како се чувствуваат другите околу нив.

Ако се задоволни со себеси, тогаш ќе бидат одлични татковци, но ако чувствуваат незадоволство од себеси и ако се сметаат себеси за недоволно реализирани, склони се кон тоа да фантазираат за некој поубав живот и не можете премногу да се потпрете на нив.

Јарец

Јарците се пресметани личности што секогаш размислуваат за сопствениот напредок во кариерата, а важат за мажи што не сакаат да ги покажуваат емоциите, па оттука немаат природен талент за одгледување деца.

Честопати сакаат деца и се семејно ориентирани луѓе, но нивната вродена крутост секогаш излегува на површина и затоа треба многу да се потрудат за да бидат нежни и емотивни татковци.

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
4 хороскопски знаци кои никогаш не можат да ги прифатат своите деца такви какви што се Водолија: Овие родители се малку нарцисоидни, па мислат дека се супериорни и има...
4 хороскопски знаци на кои месец октомври ќе им биде ужасен (и зошто) Риби: Месецов ќе се чувствувате некако интензивно и ќе имате некоја тежина на ср...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg