Зошто сè уште сте сингл (без да сакате) според вашиот хороскопски знак?

Додека Овните се импулсивни и ни самите не знаат што сакаат, Близнаците се убедени дека не се подготвени за врска или дека веќе е доцна за нив ако се постари – зошто вие сè уште сте сингл според вашиот хороскопски знак?

zoshto-se-ushte-ste-singl-bez-da-sakate-spored-vashiot-horoskopski-znak-01.jpg

Некои луѓе се сингл по нивен избор. Од разни причини не сакаат врска и тоа е сосема во ред.

Но, некои луѓе долго време се сингл, без разлика што би сакале да имаат партнер.

Зошто вие спаѓате во втората категорија, според вашиот хороскопски знак?

Овен

Сè уште сте сингл бидејќи сте премногу импулсивни.

Постојано се премислувате за сè и сешто, а со ова им отежнувате на другите да ги следат вашите желби.

Вам не ви е никаков проблем да го направите првиот чекор кога ви се допаѓа некоја личност, но потоа ни самите не знаете што сакате.

Бик

Вие многу добро знаете што сакате од потенцијалниот партнер и не би се помириле со нешто помалку од тоа.

Знаете кои критериуми треба да ги исполнува партнерот, па само чекате да се појави вистинската личност.

Ова не треба да ве разочарува – кога-тогаш, вистинската личност ќе се појави во вашиот живот и само треба да бидете трпеливи.

Близнаци

Вие сте убедени дека не сте подготвени за врска. Мислите дека сте многу млади или многу стари, но ова не е воопшто точно.

Проблемот е што вие толку долго сте ја оттргнувале љубовта, што сега не сте ни сигурни дали можете да најдете добар партнер.

Вистината е дека можете, само треба да бидете отворени кон можностите.

Рак

Вие го гледате минатото низ розови очила и мора да престанете со тоа.

Мислите на некоја врска од минатото и сте убедени дека била совршена, кога во реалноста заборавате на причината зошто ѝ дошол крајот.

Престанете да живеете во минатото и придвижете се напред. Само вака ќе најдете среќа, но и партнер кој е достоен за вас.

Лав

Заборавете на онлајн состанувањето – многу подобро знаете да се претставите во живо и на овој начин многу полесно ќе ја освоите личноста што ви се допаѓа.

Сè уште сте сингл бидејќи кога се допишувате со личност што ви се допаѓа, вие ги криете карактеристиките кои всушснот ве прават привлечни.

Покажете го вашето вистинско лице и ќе најдете личност која го сака токму тоа.

Девица

Досега немате најдено љубов бидејќи имате превисоки очекувања.

Вие сонувате за „филмска“ љубов, сакате сè да биде спонтано и совршено, сакате партнер кој ќе ве третира како принц или принцеза, но заборавате дека ова не е реално.

Луѓето не се совршени и сите си имаат по некоја маана.

Па, намалете ги очекувањата и веднаш ќе забележите напредок на поле љубов.

Уште шест знаци на следната страница...Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто) Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата...
6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
3 хороскопски знаци кои ќе доживеат голема љубов во 2024-та Бидете отворени за нови познанства, но не влегувајте избрзано во врска за да не ...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
4 хороскопски знаци кои сакаат да трошат пари на луксузни работи Рак - Кога станува збор за екстравагантен вкус, тогаш на Раковите никој не им е ...
3 хороскопски знаци кои ќе останат до својот брачен партнер без разлика на сè Рак: Семејството има специјално место во нивното срце. Тие се идеални брачни пар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg