Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како се однесуваат хороскопските знаци кога се анксиозни?

Додека Близнаците пробуваат да ја скријат анксиозноста по секоја цена, Рибите знаат како да ги пренасочат негативните чувства и да ги искористат во своја полза. Како се однесуваат другите хороскопски знаци кои имаат анксиозност?

kako-se-odnesuvaat-horoskopskite-znaci-koga-imaat-anksioznost-01.jpg

Анксиозноста е нарушување кое предизвикува страв без навидум никаква причина, а доста чест симптом се и паничните напади.

Неретко, анксиозноста прави да размислувате нерационално, а ова има влијание и врз односот со другите.

Ако ги чувствувате симптомите, не двоумете се дали да разговараат со професионалец. Истовремено, немојте да ги криете овие чувства од блиските кои сигурно ќе сакаат да ви помогнат.

Во продолжение погледнете како можете да ја препознаете анксиозноста кај секој од хороскопските знаци:

Овен

Кога Овните чувствуваат анксиозност, тие почнуваат да бараат проблеми, за кои потоа ќе можат да најдат решение.

Тие имаат потреба секогаш да бидат во право, па кога се анксиозни, можат и да започнат конфликти со другите, само за да ги убедат дека се во право.

Анксиозноста ги прави Овните по малку агресивни, а ова има лошо влијание врз односот со другите околу нив.

Бик

Биковите се претвораат во перфекционисти кога се анксиозни.

Колку е поизразена анксиозноста, толку тие пробуваат да се покажат во посовршено светло.

Тие сметаат дека со ова ќе ја скријат нивната анксиозност и ќе ги натераат другите да мислат дека сè е во ред.

Близнаци

Слично како Биковите, и Близнаците пробуваат да ја скријат анксиозноста.

Најпрво тие ги кријат чувствата и се преправаат дека сè е во ред. Но, бидејќи кај нив негативните чувства се многу интензивни, не можат да глумат многу долго.

Па, набрзо почнуваат со замерки и критики за сите околу нив, наместо да споделат што навистина ги мачи.

Рак

Пријателите и семејството се особено важни за Раковите, па кога се анксиозни, тие почнуваат да мислат дека се осамени.

Не размислуваат рационално и се убедуваат дека најблиските личности воопшто не ги сакаат.

Почнуваат да се присетуваат дури и на најбезначајните караници со овие личности и ништо не може да ги убеди дека нивните негативни мисли се всушност лажни.

Лав

Кај Лавовите, анксиозноста се манифестира на начинот кој е најмалку својствен за нив.

Кога се анксиозни, Лавовите ја губат целата самодоверба.

Почнува да преовладува несигурноста и постојано се прашуваат дали се воопшто достојни за што било.

Неретко тие стануваат и љубоморни, а поради ова почнуваат караници со блиските.

Девица

Девиците се перфекционисти кои сакаат да бидат продуктивни. Кога се анксиозни, овие карактеристики стануваат поистакнати.

Тие стануваат опсесивни и за најмалите ситници, пробуваат да контролираат буквално сè околу себе и се однесуваат компулсивно.

Оваа контрола пробуваат да им ја наметнат и на другите околу нив.

Уште шест знаци на следната страница...Би можело да ве интересира:

6-те најнеодоливи хороскопски знаци (не оставаат никого рамнодушен) Секоја личност си има свои квалитети, но речиси никој може да им одолее на овие ...
Што ве прави анксиозни, според хороскопскиот знак? Близнаците се анксиозни кога мислат на тоа дали ќе го најдат вистинскиот партнер...
Една (бесмислена) фраза што секој хороскопски знак мрази да ја слушне (и зошто?) Секој хороскопски знак има по една реченица што го вади од кожа и што не сака да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg