4 хороскопски знаци кои се опседнати со бившите (и ги демнат)

Бик: Прават дури и лажни онлајн профили за да ја демнат личноста која некогаш им била сè. Користат дури и информации за манипулација и со желба да го повредат поранешниот партнер.

4-horoskopski-znaci-koi-se-opsednati-so-bivshite-i-gi-demnat-01_1.jpg

Кои хороскопски знаци тешко ги преболуваат разделбите, особено оние за кои не ја донеле тие одлуката?

Кои хороскопски знаци се бесни и сакаат одмазда по секоја цена, што дури ги демнат поранешните партнери?

Овен

Можеби ви е чудно да поверувате за нив, но така е. Овните често ги следат поранешните партнери по разделбата. Огнени се и интензивни и сакаат да имаат влијание врз животот на бившите, како што имале додека биле во врска.

Ако разделбата не била според нивните критериуми, тие сакаат да наметнат контрола и авторитет врз ситуацијата. Користат дури и манипулативни техники.

Бик

Тие тешко простуваат и никогаш не забораваат што им згрешил поранешниот партнер. Некогаш се полни со презир, некогаш со бес, но секогаш сакаат одмазда.

Може да прават дури и лажни онлајн профили за да ја демнат личноста која некогаш им била сè. Користат дури и информации за манипулација и со желба да ја повредат оваа личност.

4-horoskopski-znaci-koi-se-opsednati-so-bivshite-i-gi-demnat-02.jpg

Рак

На Раковите им е тешко да кажат збогум кога ќе дојде до крај на врската, постојано се преиспитуваат дали требало да дојде до разделба и чувствуваат емоционална празнина по овие личности.

Понекогаш дури и глумат нешто што не се само за да го пратат поранешниот партнер.

Лав

Лавовите шпионираат и секогаш имаат некоја умисла во својата глава. Тие се чувствуваат повредено при разделбите, особено кога крајот го става другата личност.

Импулсивни се и бараат одмазда. Егото им е огромно и не се смируваат додека не добијат потврда за својата вредност од поранешниот партнер.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто) Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата...
3 хороскопски знаци кои ќе доживеат голема љубов во 2024-та Бидете отворени за нови познанства, но не влегувајте избрзано во врска за да не ...
6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
4 хороскопски знаци кои сакаат да трошат пари на луксузни работи Рак - Кога станува збор за екстравагантен вкус, тогаш на Раковите никој не им е ...
3 хороскопски знаци кои ќе останат до својот брачен партнер без разлика на сè Рак: Семејството има специјално место во нивното срце. Тие се идеални брачни пар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg