Фото портрети: Луѓе или вонземјани?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Фото портрети: Луѓе или вонземјани?

Последната серија фотографии на талентираната Anelia Loubser ќе ве потсети на тоа дека најмалата промена на перспективата може тотално да ги промени работите.

foto-portreti-luge-ili-vonzemjani-01.jpg

Темните портрети во кои се изразени линиите на човечките лица се именувани како Alienation, токму заради неразјаснетата мистерија дали се работи за човечки лица или вонземјани, барем на прв поглед.

Се прашувате како може разликата да е незабележлива до непрепознатливост?

Добро погледнете и уверете се самите:

Би можело да ве интересира:

Zara го промени логото - луѓето се збунети и Твитер е преплавен со ком... „Новото лого на Zara всушност се обидува да ме стисне во нивната облека“ е една ...
14 работи од Али Експрес кои ќе ни помогнат да ја спасиме планетата Дали имате чувство дека создаваме премногу отпад? Што правиме во врска со тоа?&n...
Моќни рекламни постери кои е невозможно да ги игнорирате Рекламите можат или да нè натераат да го свртиме погледот или промениме каналот,...