Чекор по чекор: Направете ги најубавите есенски декорации
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Чекор по чекор: Направете ги најубавите есенски декорации

Ако чувствувате дека му е потребна промена на вашиот дом, почнете од деталите. Не само што се наједноставен начин за веднаш да го разубавите просторот, туку со додавање ситни детали низ домот ќе заштедите и пари за реновирање.

cekor-po-cekor-napravete-gi-najubavite-esenski-dekoracii-01

Есента е идеално време за да внесете боја во својот дом.

Доколку немате идеја, погледнете некои од интересните предлози со есенски декорации.

1. Ваза со цвеќе

За оваа ваза потребни ви се обични тегли, спреј во црвена или портокалова боја, коноп и вештачко цвеќе. Теглите испрскајте ги така што боите ќе се прелеваат, оставете ги да се исушат и намотајте го конопот околу нив. Врзете машничка и на крај ставете цвеќе по ваш избор.

cekor-po-cekor-napravete-gi-najubavite-esenski-dekoracii-1.jpg2. Есенска кошница

За овој интересен аранжман не е потребно да користите бои, туку доволно е да имате една кошница со средна големина, вештачки листови и различни есенски украси како тиквички и шишарки. Многу е едноставен, а ефективен аранжман кои децата посебно го сакаат.

cekor-po-cekor-napravete-gi-najubavite-esenski-dekoracii-2.jpg3. Есенски свеќник

За овој пресладок есенски свеќник потребно ви е лепило, стаклен сад, вештачки листови и коноп. На чинијата залепете ги листовите, заврзете ги со конопот и на крај ставете ја внатре свеќата.

cekor-po-cekor-napravete-gi-najubavite-esenski-dekoracii-3.jpg4. Шарен кафез

Уште еден интересен аранжман можете да направите така што ќе го наполните малиот кафез за птици со различни есенски мотиви. Може да користите вештачки листови, шишарки и тикви, а вие можете да го наполните со што сакате.

cekor-po-cekor-napravete-gi-najubavite-esenski-dekoracii-4.jpg5. Црна тиква

Тиквите се во тренд, особено црните. За оваа интересна декорација потребен ви е спреј во црна боја и бел маркер. Кај оваа декорација интересно е тоа што можете да напишете што сакате или да оставите некому порака.

cekor-po-cekor-napravete-gi-najubavite-esenski-dekoracii-5.jpgПогледнете го видеото за да видите како да ги направите овие декорации:

Би можело да ве интересира:

Шолји со дрски пораки за несаканите гости во вашиот дом (фото) Дали некому не шега би му се заканиле дека сте ставиле отров во кафето или чајот...
10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото) Како најбрзо да го претворите домот во зимска бајка? Бели, снежни декорации во с...