Вака изгледа кога таткото црта сè што ќе каже неговата ќерка (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Вака изгледа кога таткото црта сè што ќе каже неговата ќерка (фото)

Click to enlarge image 11.jpg

Децата знаат да кажат многу нелогични реченици, кои веројатно само нив им имаат смисла, па дури би знаеле и да ги објаснат според нивните размислувања.

vaka-izgleda-koga-tatkoto-crta-se-sto-ke-kaze-negovata-kerka-foto-01

Еден креативен татко решил на интересен начин да ги овековечи најоткачените фрази кои ги кажува неговата 3-годишна ќерка.

Мартин Брукнер најпрво започнал да подготвува изненадување за неговата сопруга на Денот на мајките кое подоцна се претворило во цел блог на кој постојано објавува нови илустрации.

Вака изгледаат речениците на 3-годишно девојче, претставени на цртеж:

Би можело да ве интересира:

Шолји со дрски пораки за несаканите гости во вашиот дом (фото) Дали некому не шега би му се заканиле дека сте ставиле отров во кафето или чајот...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново нив... Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
19 работи што многу ќе ви го олеснат летото (фото) Конечно полека доаѓаат топлите летни денови. Со цел да ви бидат колку што е можн...