Бидете креативни: Искористете ги старите тегли на разни начини
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Бидете креативни: Искористете ги старите тегли на разни начини

Имате искористени и празни тегли кои ви зафаќаат простор во домот? Не ни помислувајте да ги фрлете, туку искористете ја својата креативност и пренаменете ги.

bidete-kreativni-iskoristete-gi-starite-tegli-na-razni-nacini-1

Трансформирајте ги теглите и додајте сензација во вашиот дом. Теглите се одлични бидејќи доаѓаат во различни големини и облици, а постојат многу начини на кои можете да ги искористите.

Ставете ги вашите фотографии во теглите и ќе добиете уникатен домашен албум, а можете и да ги декорирате во разни бои па во нив додајте цвеќе и искористете ги како вазни.

На девојките одлично ќе им се најдат празните тегли за чување на козметиката, а доколку имате двор во нив наредете свеќички и однадвор декорирајте ги во разни бои и уживајте во романтичната летна ноќ.

Бидете креативни и уште денес почнете со вашиот мини проект:

Би можело да ве интересира:

Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Шолји со дрски пораки за несаканите гости во вашиот дом (фото) Дали некому не шега би му се заканиле дека сте ставиле отров во кафето или чајот...

Спонзорирани линкови: