Како хотел со 5 ѕвезди: Новите авиони на Катар се рај за очи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Како хотел со 5 ѕвезди: Новите авиони на Катар се рај за очи

Патувањето во бизнис класата на авионската компанија Катар може слободно да се дефинира како рај на земјата.

kako-hotel-so-5-dzvezdicki-novite-avioni-na-katar-se-raj-za-oci-01.jpg

Оваа компанија веќе две години по ред добива награда за „Најдобра бизнис класа на светот“. Наградите се целосно оправдани.

Леталата на оваа компанија се едни од најлуксузните авиони на светот, а овој факт за Катар не е доволен. Компанијата има преуредено цел дел од аеродромот Хитроу специјално за потребите на своите бизнис корисници.

На аеродромот Хитроу ве очекува дел кој може да се спореди со некои од најлуксузните и најскапите хотели во светот.

Преголем салон со келнери кои не ги чекате ниту секунда пред да дојдат да ве послужат со пијалак или било какви други барања. Менито е прилично долго.

Надвор ве чека нивниот авионот Ербас А350 или Боинг 787 во кој ќе бидете дочекани како кралеви и кралици. Удобни седишта сместени во големи приватни простори и вино при влегувањето.

Ниту викате, ниту мавтате по стјуардесата. Нејзе ја повикувате на копче.

Ако посакате да вечерате, за вас има семејни маси.

Би можело да ве интересира:

12 најбизарни изуми на кои жените во светот трошат пари Oд влошки против „камилско стапало“ до перница за гради за тие што спијат на стр...
Корисни ситници од 2 долари и помалку, достапни на AliExpress За оние кои сакаат да купуваат ситници, AliExpress е рајот за онлајн шопинг... ...
Диетална вода, градник за мажи, пиво за жени... Дали ова се најглупави... За целата генијалност која постои во секојдневните пронајдоци, постојат некои пр...