Става масни боички во врела вода и добива нешто неверојатно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Става масни боички во врела вода и добива нешто неверојатно

Најомилените и најзабавни „направи сам“ креации се оние кои можеме да ги направиме од навидум несекојдневни работи кои секојдневно седат во нашиот дом и не ни помислуваме дека можеме да ги употребиме за нешто креативно.

stava-masni-boicki-vo-vrela-voda-i-dobiva-neshto-neverojatno-01.jpg

Така е и со оваа идеја. Дали ќе ви текне да ги употребите масните боички за нешто друго освен секојдневните активности на децата?

Рејчел Вилијамс покажува како можете да направите нешто забавно и сосема неочекувано од нив – свеќа без восок.

Секако можете да направите и комбинација од двете, но можете и само боичките да ги употребите за креирање на свеќа целосно слободна од восок.

Би можело да ве интересира:

17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
Шолји со дрски пораки за несаканите гости во вашиот дом (фото) Дали некому не шега би му се заканиле дека сте ставиле отров во кафето или чајот...