Стара бабичка направила нешто неверојатно од својата гаража
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Стара бабичка направила нешто неверојатно од својата гаража

Кога ќерката на Моника Смит и нејзините 5 внуци останале без свој дома, таа решила да им ја препушти нејзината куќа за живеење, а таа се преселила во помал простор – прилично помал простор.

stara-babicka-napravila-neshto-neverojatno-od-svojata-garaza-01.jpg

Наместо да се пресели во друга куќа или стан, таа се преселила во нејзиниот двор во мала гаража која ја направила во целосно функционален дом.

Моника успеала да направи нешто што денес е американски стил на живеење кој е во тренд и е познат како живеење во „мини куќа“.

Погледнете како изгледа нејзиниот нов дом:

Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново нив... Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ... Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...
На Амазон се продава летната „тераса“ од соништата Веројатно веќе знаете за куполите за изнајмување што стануваат сè повеќе пуларни...