Чадорите 3000 години биле дизајнирани погрешно: Можете да претпоставите што не е во ред?


Чадорите 3000 години биле дизајнирани погрешно: Можете да претпоставите што не е во ред?

Дали знаете дека чадорот сме го дизајнирале сосема погрешно? Што е најважно така го употребуваме веќе со децении?

cadorite-sme-gi-dizajnirale-pogreshno-pristigna-nov-model-01.jpg

Еден научник конечно открил што не е функционално кај веќе познатиот модел и креирал малку поразличен модел.

61-годишниот научник Јенан Казим од Велика Британија открил како никогаш повеќе нема да капне капка дожд на вас.

Можете да претпоставите што е променето?

Би можело да ве интересира:

Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Како да ja уредите собата за вашето дете ако не го знаете полот? Планирате да уредувате соба за вашето дете кое го очекувате, но сѐ уште не го зн...
Идеи за едноставни маски во последен момент за 1-ви април Ако сте од оние кои се љубители на маскенбал, тогаш веројатно веќе одамна сте ја...

Најчитани неделава