Визуелна терапија: Вази во форма на капки кои се нишаат (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Визуелна терапија: Вази во форма на капки кои се нишаат (фото)

Што ако цветната вазна може да биде нешто повеќе од статичен декоративен елемент? Што ако може... да се движи?

vizuelna-terapija-vazni-vo-forma-na-kapki-koi-se-nisaat-foto-04.jpg

Јапонскиот дизајнер Кеисуке Фуџивара создаде серија од вази со форма на капки кои се нишаат.

Овие деликатни вази се направени од челик и прават суптилни движења кога ќе ставите цвет во неа или кога ќе падне ливче. Тоа е магична глетка вредна за набљудување, но и визуелна терапија.

Ако се прашувате како овие сферични вазни се стабилни, тогаш клучот е во тежината.

vizuelna-terapija-vazni-vo-forma-na-kapki-koi-se-nisaat-foto-03.jpg

vizuelna-terapija-vazni-vo-forma-na-kapki-koi-se-nisaat-foto-02.jpg

vizuelna-terapija-vazni-vo-forma-na-kapki-koi-se-nisaat-foto-01.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе (фото) Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...
Идеи за шарени, велигденски јајца без стандардно вапцање Првите велигденски јајца секако мора да се црвени, обоени со стандардно вапцање,...
„Направи сам“ проект за со дечињата: Есенски лисја на прозорите дома Направете детето да ги засака боите на есента и секој поглед низ прозорецот да г...