Креативен дечко: Сам го направил вереничкиот прстен на својата девојка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Креативен дечко: Сам го направил вереничкиот прстен на својата девојка

На креативноста и нема крај, посебно ако сте инспирирани од вашата љубов кон некоја личност. Доказ за тоа е едно момче кое решило рачно да го изработи вереничкиот прстен за својата девојка.

vistinski-dokaz-za-ljubovta-samo-go-napravil-verenickiot-prsten-za-svojata-devojka-01.jpg

Наместо да купи прстен од продавница, момчето кое стои зад профилот Jarvicious на Imgur решило рачно да го изработи прстенот за својата девојка, а крајниот резултат е навистина неверојатен - никогаш не би претпоставиле дека прстенот не е купен од златара.

Додека неговата девојка секој ден одела на вечерни часови, тој дома направил мини лабораторија за „производство“ на накит за да ги усоврши своите вештини и самиот да го направи прстенот.

Целиот процес го документирал во фотографии и ги објавил на својот профил на Imgur:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

37 реалистични 3Д тетоважи Вљубениците во тетоважите ќе бидат воодушевени од оваа уметност на телото. Вљ...
Резбани лажици кои се премногу убави за да јадете со нив Резбарството е вештина која подразбира изработка на уметнички фигури по пат на о...
Уметникот кој креира неверојатни ремек-дела само со светлина Стивен Кнап е американски уметник чии дела се сметаат за уникатна уметност на 21...

Најчитани неделава