Што очекувате да има во масичка од 5 евра од Икеа?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Што очекувате да има во масичка од 5 евра од Икеа?

Како и секое друго семејство во светот, веројатно сте поседувале или сè уште поседувате од оние „Lack“ мали и едноставни масички од Икеа.

shto-ocekuvate-da-ima-vo-masicka-od-5-evra-od-ikea-001_2.jpg

Навистина се убави - едноставни и прилично евтини. Кој не би дал 4,99 евра за масичка?

shto-ocekuvate-da-ima-vo-masicka-od-5-evra-od-ikea-1.png

Но, веројатно се прашувате зошто е толку евтина, односно од што е направена за да биде толку евтина?

shto-ocekuvate-da-ima-vo-masicka-od-5-evra-od-ikea-2.jpg

Овие масички во внатрешноста се пополнети со картон.

Токму така, едноставно кажано направени се од хартија токму затоа се толку евтини.

Сигурно не очекувавте да се изработени од масивно дрво. Лесни се благодарение на тоа што се полнети со картон

Во случај да ве изненади овој факт, погледнете како се произведува мебелот во фабрика во Икеа:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ги намали трошоците Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...
Кино во Швајцарија ги замени црвените седишта со дупли кревети (фото) Колку пати досега сте сонувале за кино со кревет, наместо обични столчиња? Во Шв...
15 работи кои ќе ви го олеснат животот за помалку од 20 долари Постојат толку многу модерни дизајни и изуми кои може да ги решат вашите секојдн...