19 брилијантни изуми кои ќе ви го променат животот на подобро
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


19 брилијантни изуми кои ќе ви го променат животот на подобро

Новите гаџети, уреди и модерни дизајни на старите предмети полека стануваат потреба во секојдневието, како би живееле полесно и поудобно.

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-001.jpg

Секоја година има стотици нови изуми кои имаат моќ да ви го разубават и променат животот на подобро, но овие 19 ни се омилени сега за сега.

После нив ќе им се поклоните на креативните пронаоѓачи.

1. Аларм во облик на тепих кој не се гаси додека не стапнете на него со цела тежина

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-01.jpg


2.
Додаток кој од цитрусното овошје прави спреј

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-02.jpg


3.
Даска за пеглање која е и огледало во едно

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-03.jpg


4.
Удобно столче кое свети со помош на соларна енергија

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-04.jpg

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-05.jpg


5.
Кревет во кој можете да се гушкате без да ви трнат рацете

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-06.jpg


6.
Држач за лак за нокти

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-07.jpg


7.
Ноже кое ги сече краставиците спирално

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-08.jpg


8.
Наткасна со додаток послужавник на кревање

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-09.jpg


9.
Мрежа за сушење на обувките

19-brilijantni-izumi-koi-ke-vi-go-promenat-zivotot-na-podobro-10.jpg

Уште 10 изуми на следната страна...Би можело да ве интересира:

3Д печатена куќа одобрена од НАСА во која може да го искусите Марс на ... Оваа 3Д печатена куќа што им овозможува на гостите „да го искусат Марс на Земјат...
Кога рекламата е генијална: Примери како маркетингот може да биде вист... Маркетингот, поточно рекламите веќе не се нешто неподносливо коешто веднаш чекат...
19 генијални маркетинг кампањи кои ќе ве натераат да го купите произво... Признајте, колку пати досега сте купиле производ, само затоа што рекламата е бри...