Личи на сапун, а всушност е најмалата машина за перење облека која можете да ја носите секаде со себе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


Личи на сапун, а всушност е најмалата машина за перење облека која можете да ја носите секаде со себе

Оваа фантастична направа може да го промени животот на секој кој патува некаде надвор и има потреба да испере некое парче облека. Изгледа како сапун, а всушност е најмалата машина за перење облека.

lici-na-sapun-najmalata-mashina-za-perenje-na-obleka-01.jpg

Оваа машина ја креирала Германката Лена Солис, а до оваа идеја дошла како резултат на постојаните фрустрации кои ги имала за време на патувањата и потешкотиите при перење посебно на долната облека.

lici-na-sapun-najmalata-mashina-za-perenje-na-obleka-1.jpg

„Dolfi“ употребува ултразвучна технологија, а најпозитивната карактеристика која ја има во однос на класичните машини за перење на облека е тоа што минимално ја оштетува облеката.

lici-na-sapun-najmalata-mashina-za-perenje-na-obleka-2.jpg

Исто така, користи 80% помалку енергија од класичните машини.

lici-na-sapun-najmalata-mashina-za-perenje-na-obleka-3.jpg

Се прашувате како се употребува? Облеката се става во вода, се додава малку прашок и по половина час облеката е готова за сушење.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Училишни автобуси претворени во подвижни домови во кои ќе посакате да живеете (фото) Иако секој би сакал да има свој стан или куќа, некои луѓе бараат поевтина опција...
Кул ситници од AliExpress кои сигурно нема да ги најдете во продавница AliExpress е местото каде ќе најдете мал милион на ситници кои инаку не се доста...
3Д печатена куќа одобрена од НАСА во која може да го искусите Марс на Земјата Оваа 3Д печатена куќа што им овозможува на гостите „да го искусат Марс на Земјат...