Напуштена куглана трансформирана во модерна „игротека“ за возрасни (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Напуштена куглана трансформирана во модерна „игротека“ за возрасни (фото)

Модерна „игротека“ за возрасните - би рекле оние кои имале можност да го посетат ова уникатно место креирано од 150 артисти.

napushtena-kuglana-transformirana-vo-moderna-igroteka-za-vozrasni-01.jpg

„House of Eternal Return“ претставува место во кое се направени 70 различни простори за игра, забава и релаксирање од секојдневието и рутината за сите возрасни.

Уникатниот простор е сместен во напуштена куглана во Санта Фе, Мексико и претставува извор не само за воодушевување на уметниците, туку и очите на обичниот човек кој сака да се препушти на сопствените фантазии.

Место кое ќе ја поттикне вашата креативност:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Смешен изум со ИКЕА производ: Невеста смислила како да оди во тоалет на свадбата „на раат“ (фото) Колку и да изгледа банално, одењето со раскошен волуменозен бел венчален фустан ...
Маичка со 40 симболи преку кои може да комуницирате ако сте во земја чиј јазик не го знаете Би било убаво кога сите, секоја година би имале по едно далечно патување за кое ...
Минијатурни скулптури: Уметност на врв на молив 30-годишниот уметник од Тузла, Јасенко Ѓјорѓевиќ , за себеизразување користи мол...