Светилки како создадени за фановите на Star Wars
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Светилки како создадени за фановите на Star Wars

Ијал Розентал е дизајнер, љубител на минимализам, софистицираност и малку хумор. Комбинирајќи ја својата љубов кон култните филмови и изработката на светла, тој создал серија од светилки инспирирани од ликовите и елементите од „Војна на ѕвездите“.

kreativni-svetilki-kako-sozdadeni-za-fanovite-na-star-wars-001.jpg

Но, сакајќи да оди чекор подалеку, светилките во минималистички и скандинавски стил се претставени како страници во шведски каталог.

Од Вадер и Фет, до BB8 и лајтсејберите – секое парче е доволно магично да ве потсети на омилените елементи од Star Wars, притоа без жртвување на дизајнерски елементи кои вообичаено би ве спречиле во нивно закачување над трпезаријата.

Но, за жал, тие не се наменети за продажба затоа што се само концепти.

Сепак, тоа не нѐ спречува да уживаме во нивната убавина:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ги обожаваме: Туш кабини кои имаат моќ да ги измијат сите грижи и грешки Сите веруваме дека нема ништо подобро од наполнета када и пенлива купка после на...
Утрата штотуку станаа поубави - Сега постои кревет кој се мести сам (видео) Креветот кој се мести сам можеби ви се чини како научна фантастика и нешто што н...
Моќна инсталација: Деца заробени во тела на возрасни (фото) Моќната скулптура на украинскиот уметник Александер Милов е делото кое сега засе...