10 „направи сам“ декорации за Велигден со кои ќе поминете многу поевтино
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 „направи сам“ декорации за Велигден со кои ќе поминете многу поевтино

Велигден е одлична причина да го развеселите домот со шарени декорации во облик на шарени јајца, зајчиња, пилиња и сè што ве асоцира на овој празник.

10-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-so-koi-ke-pominete-mnogu-poevtino-001.jpg

Но, секоја година не мора да запаѓате во трошоци. Наместо да ја наполните кошничката со готови производи, кои реално чинат 3 пати повеќе од реалното, наполнете ја со материјали и вклучете ја креативноста.

Декорациите можете да ги правите со најблиските или со дечињата и внуците, па потоа да се гордеете на заедничкото ремек дело.

Ако ви требаат идеи, слободно искористете ги следниве:

1. Зајче од шарени чорапи

10-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-so-koi-ke-pominete-mnogu-poevtino-1.jpg

2. Корпа од конец во облик на јајцe

10-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-so-koi-ke-pominete-mnogu-poevtino-2.jpg

3. Венче - зајче за на врата

10-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-so-koi-ke-pominete-mnogu-poevtino-3.jpg

4. Зајче од волница за декорација помеѓу боените јајца

10-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-so-koi-ke-pominete-mnogu-poevtino-4.jpg

5. Или пиле со истата намена

10-napravi-sam-dekoracii-za-veligden-so-koi-ke-pominete-mnogu-poevtino-5.jpg

Уште 5 направи сам идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
Први подготовки: 15 лесни и забавни начини како да почнете со славење на Велигден Од храна и пијалаци, па сè до декорациите во домот, постојат многу забавни, а ед...

Најчитани неделава