Како изгледа најлуксузниот подвижен дом во светот? (видео)


Како изгледа најлуксузниот подвижен дом во светот? (видео)

kako-izgleda-najluksuzniot-podvizen-dom-vo-svetot-01.jpg

Ако сте авантуристички тип, тогаш веројатно многупати сте посакале да се најдете во дом на тркала со кој можете да го пропатувате целиот свет.

Замислете еден ден се наоѓате некаде на плажа и вдишувате свеж морски воздух, а друг ден некаде сред пустелија и не ви е важно дали ќе најдете хотел или мотел за преспивање, затоа што како полжав, покрај себе имате мал и удобен дом.

Таков е случајот и со ова луксузно комбе кое со сигурност ќе посакате да го имате и цело лето да го поминете во патување и луди авантури:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Проѕирен балон во кој можете да спиете каде ќе посакате Ако мислевте дека стаклениот игло хотел во Финска е интересен, тогаш сигурно ќе ...
Замислете си... Гасите светло во спална и се појавува вакво ѕвездено небо (фото) Криспин Јанг Вилсон е неверојатен уметник кој креира слики од ноќно небо. Н...
Во мало гратче во Србија брачен пар од стари велосипеди прави нови и ги продава - одлична еко идеја Секој велосипед што го прават тие е уникатен и бојадисан како ниту еден друг на ...

Најчитани неделава