5 алтернативи: Како да ги украсите велигденските јајца без да ги вапцате? (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


5 алтернативи: Како да ги украсите велигденските јајца без да ги вапцате? (видео)

Боењето на велигденските јајца со најразлични бои е практика која ја применуваат најголемиот број од нас.

5-alternativi-kako-da-gi-ukrasite-veligdenskite-jajca-bez-da-gi-vapcate-video-01.jpg

Но, освен користењето на класичните бои можете да искористите и други интересни трикови со кои вашите јајца ќе станат посебни.

Одлична идеја е украсувањето на јајца со тетоважи од омилените цртани јунаци на вашите деца или со слатките отпечатоци од нивните прстиња претворени во интересни животни.

Погледнете го видеото и фрлете се на работа:

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
10 „направи сам“ декорации за Велигден со кои ќе поминете многу поевтино Велигден е одлична причина да го развеселите домот со шарени декорации во облик ...

Најчитани неделава