Повеќе од 100 чаши кафе претворени во извонредно уметничко дело (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Повеќе од 100 чаши кафе претворени во извонредно уметничко дело (видео)

Џејмс Патрик е австралиски сликар за чиј несекојдневен талент сведочат неговите исклучителни ремек-дела инспирирани од природата, но и од невообичаените техники за цртање.

Povekje-od-100-casi-kafe-pretvoreni-vo-izvonredno-umetnicko-delo-01

Неколкуте останати капки кафе во филџанот го инспирираат овој уметник да создаде извонредно ремек-дело користејќи само кафе.

Неговото дело е дел од фестивалот „Aroma Coffee“ кој се одржува во Сиднеј, Австралија.

Целата приказна од самата идеја до реализацијата на сликата можете да ја видите во видеото:

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои сакаме да ги имаме дома Без разлика дали ни требаат или не, некои дизајни се толку привлечни, што без ра...
Дела изработени само од шарена хартија кои целосно ќе ве освојат Руна Сена е турска уметница, чија опсесија е колажната хартија.  Руна Се...
Ќе ги посакате: Котацу јапонски кревети со маса Повеќето од нас поголемиот дел од денот го поминуваат седејќи или пред компјутер...

Најчитани неделава