Рачно изработени приврзоци кои содржат вистински цветови (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


Рачно изработени приврзоци кои содржат вистински цветови (фото)

Убавината може да дојде во секаква форма, од ланчиња со скапоцени камења до приврзоци кои содржат дел од природата.

Racno-izraboteni-privrzoci-koi-sodrzat-vistinski-cvetovi-01

Цвеќињата биле главната инспирација за оваа девојка да почне да се занимава со една сосема нова и поинаква форма на уметност.

Приврзоците вклучуваат најразлични делови од цвеќиња кои се надополнети со рачно исцртани слики и принтови за да се дополни идејата и замислата за една нова модна линија која на совршен начин ја прикажува убавината на природата.

Би ги носеле?

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дизајни од иднината поради кои ќе мислите дека живеете во 4019-та годи... Светот се менува и напредува брзо, па слободно можеме да кажеме дека овие дизајн...
Дизајнери на кои креативноста им оди во насока за комфор на жените (фо... Некои дизајнери на прво место го ставаат комфорот на жените и веројатно тоа им е...
17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...