Уметникот кој со издржана причина прави само 6 до 8 фотки годишно (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Уметникот кој со издржана причина прави само 6 до 8 фотки годишно (видео)

Ерик Јохансон е фотограф и дигитален уметник од Шведска, кој не „заробува“ моменти, туку идеи низ своите фотографии.

umetnik-koj-sozdava-samo-6-8-fotki-godishno-poglednete-zoshto-video-001.jpg

Тој е творечки гениј и перфекционист кој ги користи сите медиуми и материјали, со цел неговите идеи да оживеат во една фотка.

Имињата на неговите дела се буквални и секое во целост ја објаснува приказната позади фотографијата.

Секое негово дело е производ на макотрпна работа и техника, чиј процес на создавање може да го погледнете во видеото и низ фотките.

Ова е уште еден доказ дека сѐ што се работи со љубов носи успех и неоспорна доза на квалитет.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од соништата за децата Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Идеи за нежни тетоважи на кои нема да се „бунат“ ниту најстрогите родители (фото) Минијатурни овошки, минималистички фигури, малечки животинчиња – каква тетоважа ...

Најчитани неделава