Уметникот кој со издржана причина прави само 6 до 8 фотки годишно (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Уметникот кој со издржана причина прави само 6 до 8 фотки годишно (видео)

Ерик Јохансон е фотограф и дигитален уметник од Шведска, кој не „заробува“ моменти, туку идеи низ своите фотографии.

umetnik-koj-sozdava-samo-6-8-fotki-godishno-poglednete-zoshto-video-001.jpg

Тој е творечки гениј и перфекционист кој ги користи сите медиуми и материјали, со цел неговите идеи да оживеат во една фотка.

Имињата на неговите дела се буквални и секое во целост ја објаснува приказната позади фотографијата.

Секое негово дело е производ на макотрпна работа и техника, чиј процес на создавање може да го погледнете во видеото и низ фотките.

Ова е уште еден доказ дека сѐ што се работи со љубов носи успех и неоспорна доза на квалитет.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
Евтин, а сладок велигденски подарок: Јајце полнето со чоколади Иако Велигден трае само неколку дена, за негово славење постојат еден куп идеи к...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од соништата за децата Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...

Најчитани неделава