Единствениот маж кој не е „скаран“ со пеглата, туку прави уметност со неа (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Единствениот маж кој не е „скаран“ со пеглата, туку прави уметност со неа (видео)

Во рацете на Бенџамин Шајн едно парче тул не служи само за правење на фустани или завеси, туку за креирање на навистина уникатни ремек-дел.

umetnikot-koj-sao-mo-od-parce-materijal-i-pegla-za-obleka-kreira-remek-dela-01.jpg

Овој британски уметник користи само пегла за облека и од материјалите креира прилично реалистични „слики“.

Шајн набира, пегла, исправува... обично парче материјал и со тоа ги добива текстурата и длабочината во неговите уметнички дела.

Со додавање на слоеви добива различни тонови и сенки...

Процесот на креирање:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Уникатни дизајни кои може да ви го „спасат“ денот Зарем не би било совршено ако некој постојано создава решенија за нашите секојдн...
Кошула отпорна на дамки, принтер за палачинки: 10 изуми кои наскоро ќе го променат светот Замислете кошула која е отпорна на кечап и мајонез, а притоа не мора да ја пегла...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-дела Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...

Најчитани неделава