Направи сам: Футрола за очила готова за 10 минути
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Направи сам: Футрола за очила готова за 10 минути

 Некои футроли за очила се шарени и прекрасни, но тешко ги собира во чантата. Ако се нафатите да одвоите 10 минути, сами може да направите футрола која ќе биде компактна и модерна.

napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-01.jpg

Потребно ви е парче подебела ткаенина, минимум 30х30 сантиметри, ножички, маркер или креда, хартија, игла и конец.

1. Започнете со тоа што ќе ја исцртате оваа форма на лист хартија:

napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-02.jpg

2. Потоа исечете и формата пренесете ја на материјалот.

napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-03.jpg

Постапката низ фотки, во продолжение:

napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-04_copy.jpg

napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-05.jpg

napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-06.jpg

napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-07.jpg

 napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-08.jpg

napravi-sam-futrola-za-ocila-gotova-za-10-minuti-09.jpg

M. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...
Корисни ситници од 2 долари и помалку, достапни на AliExpress За оние кои сакаат да купуваат ситници, AliExpress е рајот за онлајн шопинг... ...
Диетална вода, градник за мажи, пиво за жени... Дали ова се најглупави... За целата генијалност која постои во секојдневните пронајдоци, постојат некои пр...