Дизајни со кои животот во иднина ќе биде поубав и полесен (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Дизајни со кои животот во иднина ќе биде поубав и полесен (фото)

Сите имаме листа на работи кои сакаме да ги направиме за животот во иднина да ни биде поубав и полесен. И дизајнерите ја имаат истата листа, но со тоа што таа ќе ви го промени и вашиот живот.

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-001.jpg

Несебично големите умови, секојдневно смислуваат огромен број на дизајни, а ова е само кратка листа на оние кои веднаш ќе ги посакате:

Јавна клупа со масичка во едно

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-1.jpg

Мерач за шпагети со кој нема никогаш да се прејадете

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-2.jpg

Греалка за постелнина

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-3.jpg

Папучки за топлење во пар

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-4.jpg

Џебна сијаличка колку визит карта

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-5.jpg

Кутивче кое ви покажува какво е времето надвор

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-6.jpg

Држачи за чашки кои се закачуваат секаде

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-7.jpg

Столче за вежбање

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-8.jpg

Семафори во облик на песочен часовник

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-9.jpg

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-10.jpg

Виљушка за шпагети

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-11.jpg

Мобилна масичка која одговара на секое парче мебел

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-12.jpg

Чадор со држач за кафе

dizajni-so-koi-zivotot-vo-idnina-ke-bide-poubav-i-polesen-13.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Zara го промени логото - луѓето се збунети и Твитер е преплавен со ком... „Новото лого на Zara всушност се обидува да ме стисне во нивната облека“ е една ...
12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...