12 начини како креативните дизајнери ни го олесниле животот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


12 начини како креативните дизајнери ни го олесниле животот

Некои луѓе се толку генијални што речиси секогаш со паметни идеи успеваат да ни го олеснат животот.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-01.jpg

На пример:

1. Некој смислил копчиња на лифтовите кои се доле за да ги притиснете со нозе, кога не можете со рацете.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-1.jpg

2. Некој со интересен метод ни покажува како изгледале зградите пред да се распаднат.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-2.jpg

3. Корпи со различна боја за продавачите да знаат дали треба да ви помогнат при пазарењето или сами ќе се снаоѓате.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-3.jpg

4. Мултифункционална направа - истовремено е и лажица и виљушка и во центарот има чепкалка за кога ќе завршите со јадење, да си ги исчистите забите од остатоците од храна.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-4.jpg

5. Уникатно ѕвоно на врата...

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-5.jpg

6. И уште покреативна продавница за гитари.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-6.jpg

7. Клупа која менува позиција според вашите потреби.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-7.jpg

8. Врата која изгледа како полици со книги за пациентите со Алцхајмер да не бегаат.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-8.png

9. Пикник маса за сите возрасти.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-9.jpg

10. Гума која ви кажува кога е време да ја замените со нова.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-10.jpg

11. Налепница која ви кажува кога е време да го јадете вашето овошје.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-11.jpg

12. Место не само за да го паркирате вашиот велосипед, туку и да ги наполните гумите, ако имате потреба.

12-pati-koga-kreatvnite-dizajneri-ni-go-olesnile-zivotot-12.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од р... Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...
12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
Паметни аксесоари за патување кои ќе ја доведат удобноста на ново ниво... За патувањата да ви бидат полесни, дизајнерите постојано наоѓаат паметни решениј...