14 изуми кои би требало да ги има во секој дом
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


14 изуми кои би требало да ги има во секој дом

Секоја година дизајнерите смислуваат нови начини како да ни го олеснат секојдневието.

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-001.jpg

Составивме листа од 14 такви дизајни кои сметаме дека се добредојдени во секој модерен дом:

1. Приклучок со лесно отстранување од штекер

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-1.jpg

2. Машината за облека која може да се дополни (ако сте заборавиле некое парче облека)

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-2.jpg

3. Преносна сијалица во форма на бизнис картичка

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-3.jpg

4. Држач за сечење на кромид

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-4.jpg

5. Додаток кој ги осветлува велосипедистите

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-5.jpg

6. Навлажнувач на воздухот во облик на лимон

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-6.jpg

7. Перници за партнери на далечина - Кога едниот ќе си легне, се вклучува топло светло на перницата на другиот

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-7.jpg

8. Таен код за отклучување на нездравите производи

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-8.jpg

9. Обрач за бањање на кучиња

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-9.jpg

10. Аларм кој прави кафе

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-10.jpg

11. Лажичка која мери грамажа

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-11.jpg

12. Функционални држачи за креветот

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-12.jpg

13. Лажичка која никогаш не тоне

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-13.jpg

14. Тава за пет различни рецепти

14-izumi-koi-bi-trebalo-da-gi-ima-vo-sekoj-dom-14.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново нив... Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Бабичката која најмногу им се радува на празниците - Секоја година дом... Секој Божиќ, куќата на Бети Ен Џоунс и нејзиниот сопруг Кит е украсена со над 2....