Интелигентен дизајн и врвна технологија во мал стан
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Интелигентен дизајн и врвна технологија во мал стан

Бидете подготвени да видите стан кој ќе ви го одземе здивот!

inteligentnost-i-vrvna-tehnologija-vo-mal-apartman-001.jpg

Дизајниран е од португалска компанија и претставува паметно и софистицирано решение за долг живот во 44 м2.

На прв поглед, можеби ќе помислите дека се работи само за еден современо уреден стан со некои несекојдневни декорации. Но, всушност е составен од 5 различни делови за живеење, од кои два можат едноставно да се трансформираат со само едно притискање на копче.

Функционира на принцип на автоматска навигација, лесно се поместуваат ѕидовите и изгледот на собата добива сосема нов облик за неколку секунди.

Во продолжение се фотографиите од станот, преку кои може да ја вклучите вашата имагинација и за момент да се преселите со мислите:

С. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На Амазон се продава летната „тераса“ од соништата Веројатно веќе знаете за куполите за изнајмување што стануваат сè повеќе пуларни...
Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ... Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...
Паметни реклами кои нè молат да не си го трошиме животот залудно Рекламите во продолжение, преку само една слика и слоган, имаат за цел да нè осв...