Генијални пакувања заради кои не е важно што има внатре
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Генијални пакувања заради кои не е важно што има внатре

Прекрасното (или здодевно) пакување е онаа работа која одредува дали и колку ќе се продава производот.

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-001_copy.jpg

Поаѓајќи од оваа теорија, многу дизајнери и компании го дале својот максимум за да го продадат производот преку дизајнот на обвивката.

На пазарот ќе најдете повеќе генијални пакувања, заради кои она што е внатре останува во втор план:

Coca-Cola чаша или шише?

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-1.jpg

Реклама за здрави заби на кутија од пица

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-2.jpg

Пиштол кој кога ќе се расклопи е сет за шминкање

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-3.jpg

Картонски прибор во кој има спакувано сендвич

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-4.jpg

Бебешки старки

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-5.jpg

Леб

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-6.jpg

Колачиња во картонска рерна

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-7.jpg

Свежи јајца

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-8.jpg

Парфем со мирис на нова книга

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-9.jpg

Ф'стаци спакувани во ф'стак

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-10.jpg

Coca-Cola лименка која се дели

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-11.jpg

Тврди кашкавали 

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-12.jpg

Тегла мед

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-13.jpg

Вино во чанта

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-14.jpg

Водоотпорен часовник

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-15.jpg

Портокали спакувани како морков

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-16.jpg

Nike Air патики

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-17.jpg

Прашок за перење облека

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-18.jpg

Сокчиња

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-19.jpg

Шампањ

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-20.jpg

Инстант кафе и цевка во едно

genijalni-pakuvanja-zaradi-koi-ne-e-vazno-sto-ima-vnatre-21.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Генијални идеи на кои никогаш не би се сетиле, а би ви биле од корист Благодарение на некои луѓе со креативни идеи и замисли, секојдневието со тек на ...
Генијални идеи и решенија кои ќе посакате да постојат и кај нас Во последно време сè почесто нè изненадуваат нови дизајни и идеи кои некој ги из...

Најчитани неделава