Би спиеле во луксузен кревет-школка?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Би спиеле во луксузен кревет-школка?

Инспириран од бајката за „Малата сирена’’, португалскиот производител на луксузен мебел Circu го претстави магичниот школка-кревет.

magichen-krevet-za-mali-i-golemi-sireni-1.jpg

Покрај перниците и душекот во боите на јадро на школка, како и дискретното сино осветлување над надглавјето, креветот има и вградено огледало, но и телевизор за уживање во долгите ноќни филм маратони.

Креветот се склопува налик на вистинска школка, a можно е да се изработи по нарачка, во согласност со посакуваните димензии и избор на бои по желба.

Податокот кој на сите „копнени сирени“ со сигурност ќе им ја растури оваа романтична дизајнерска магија, е цифрата од 16.000 долари, колку е потребно да издвоите за еден кревет со стандардна величина.

magichen-krevet-za-mali-i-golemi-sireni-2.jpg

magichen-krevet-za-mali-i-golemi-sireni-3.jpg

magichen-krevet-za-mali-i-golemi-sireni-4.jpg

magichen-krevet-za-mali-i-golemi-sireni-5.jpg

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кино во Швајцарија ги замени црвените седишта со дупли кревети (фото) Колку пати досега сте сонувале за кино со кревет, наместо обични столчиња? Во Шв...
Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ... Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...
Volkswagen комбе во реална големина со ретро ентериер направено од 400... На двајца сертифицирани LEGO создавачи им биле потребни 6 неделни да создадат ре...