15 брилијантни маркетинг потези, кои покажуваат дека рекламите не мора да бидат досадни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


15 брилијантни маркетинг потези, кои покажуваат дека рекламите не мора да бидат досадни

Кога едноставно си роден со талент и креативност, големи се шансите да работиш во маркетинг.

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-001.jpg

Зборуваме за оној маркетинг, кој ќе ги убеди луѓето дека не сите реклами се исти и досадни.

Како доказ дека постојат фантастични маркетинг потези, ги издвојуваме следниве 20:

1. Држачи во јавен превоз, реклама за часовници

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-1.jpg

2. Реклама за фарба за коса

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-2.jpg

3. Реклама за Октоберфест

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-3.jpg

4. Малечка, но има сè во неа - реклама за Honda FIT

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-4.jpg

5. Реклама за очила со диоптер

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-5.jpg

6. Реклама за остри кујнски ножеви

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-6.jpg

7. Неверојатно брзи пратки, реклама за FedEx

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-7.jpg

8. И уште една за FedEx, чекор пред конкуренцијата

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-8.jpg

9. Реклама за Heinz кечап

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-9.jpg

10. Идеја за креативен туш на плажа, реклама на Sprite

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-10.jpg

11. Најдобриот начин да почнете било што - со кафе, реклама за Nescafe

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-11.jpg

12. Веројатно најдобриот билборд во светот од кој се точи пиво Carlsberg

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-12.jpg

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-13.jpg

13.Супер мека облека, билборд за Ariel прашок за перење

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-14.jpg

14. Реклама за млеко, кое дава суперсила

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-15.jpg

15. Патролна служба - Држете растојание

15-brilijantni-marketing-potezi-koi-pokazuvaat-deka-reklamite-ne-mora-da-bidat-dosadni-16.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Volkswagen комбе во реална големина со ретро ентериер направено од 400... На двајца сертифицирани LEGO создавачи им биле потребни 6 неделни да создадат ре...
15 чудни работи кои се продаваат на AliЕxpress и не ни е јасно зошто н... AliЕxpress е омиленото место за онлајн шопинг на многумина, посебно за ситници к...
Урбани дизајни со кои секој град е поубаво место за живеење Првата помисла кога ќе ги разгледате, дефинитивно ќе ви биде „како кај нас некој...