Најбрзите патики во светот се со етикетата „Nike“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најбрзите патики во светот се со етикетата „Nike“

Последната креативна иновација на компанијата „Nike“ ќе ви го сврти умот. Аеродиманичните патики се специјално дизајнирани за тројца атлетичари - Eliud Kipchoge од Кенија, Lelisa Desisa од Етиопија и Zersenay Tadese од Еритреја, кои се надеваат дека ќе го истрчаат маратонот со должина од неверојатни 42.19 km за помалку од 2 часа.

Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-01.jpg

А за да ја истрчате оваа должина ви требаат неверојатно удобни и издржливи патики, па Најк го прифати предизвикот создавајќи ултра лесна патика со тежина од само 185 gr.

Тие нудат и одлична поддршка за болката во зглобовите која ја предизвикува трчањето на тврдата бетонска патека.

Досега не се изработени патики со оваа минимална тежина, а да имаат толку големи потпорни перничиња во себе. Ова дефинитивно се најбрзите патики направени досега.

Останува да видиме дали ќе си го оправдаат епитетот за време на маратонот.

Ви се допаѓаат ли?

Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-02.jpg


Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-03.jpg

Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-09.jpg

Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-08.jpg

Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-07.jpg

Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-06.jpg

Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-05.jpg

Najbrzite-patiki-vo-svetot-se-so-etiketata-na-Nike-04.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за сите кои сакаат да го истетовираат универзумот на своја кож... Универзумот нè асоцира на најубавите небесни појави – цели планети, ѕвезди, асте...
„Ова не е твојата бунда, ова е нечија мајка“ - Моќни кампањи каде што ... Дизајнот практично стана еден вид на уметност. Денешните модерни маркетинг кампа...
Највеселата модна колекција - Компанија ги претвора детските цртежи во... Слатки, виножита, цветови и магични суштества – во детските глави има безброј фа...