Направи сама: Бохо плик чанта
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 18-02-2020


Направи сама: Бохо плик чанта

Бохо чантите се исклучително популарни кај девојките, бидејќи ја имаат моќта на едноставниот лежерен стил да му дадат дополнителна доза на уникатност и колоритност.

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-01_copy.jpg

Надополнети со реси, етно детали и многу бои, овие модни додатоци лесно ќе ги пронајдете дури и во познатите трговски дуќани.

Но, овие интересни чанти кои можете да ги комбинирате со краток бел фустан со отворени рамена или со обична тексас комбинација, можете да ги направите и дома.

Сè што ви е потребно е следново:

  • Сламена торбичка
  • Лепило за ткаенини
  • Ножици
  • Шарени ленти и пом-пом декорации

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-02

Самите одредете го дизајнот и редоследот на траките.

Почнете од едниот крај на чантата. Првата трака залепете ја покрај самиот раб, сè до преклопот.

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-03

Нанесете лепило по должината на предната страна и залепете ја лентата. Потоа завртете ја торбата од другата страна и повторете ја постапката.

Откако лепилото ќе се исуши, отстранете го вишокот лента.

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-04

Кога ќе ги ставате ресите и пом-пом топчињата, имајте на ум дека ќе биде потребно подолго време за да се исушат.

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-05

На делот од торбата каде се наоѓа затворачот, прекинете ја траката, а потоа повторно продолжете од другата страна на затворачот.

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-06

Повторувајте ја постапката додека не дојдете до работ на торбата.

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-07

По желба може да го украсите и самиот раб на торбата.

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-08

Ednostavni-cekori-kako-samite-da-si-naravite-Boho-Clutch-torbicka-09

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да направите велигденски јајца – жолти Миниони? Не е тајна дека малите жолти Миниони преку ноќ станаа популарни, па веројатно ак...
15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...
Кошула отпорна на дамки, принтер за палачинки: 10 изуми кои наскоро ќе го променат светот Замислете кошула која е отпорна на кечап и мајонез, а притоа не мора да ја пегла...