Сега и вие можете да живеете во пентхаус над урбана метропола
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


Сега и вие можете да живеете во пентхаус над урбана метропола

Кога ќе си помислите дека завесите не се веќе во мода, тогаш дизајнерите одлучуваат да изненадат со нешто сосема поинакво и да ве разубедат во тоа.

rolo-zavesi-za-nov-pogled-kon-svetot-2.jpg

Идејата за ваквиот тип на завеси потекнува уште од 1939-та година, кога Велика Британија спровела задолжително затемнување на домовите, поради опасност од воздушни напади од страна на непријателот.

Жителите биле принудени да стават дебели завеси изработени од црн памук, над нивните прозорци. Сето тоа се спроведувало со цел да не излезе ни сноп светлина од домовите.

Покрај тоа што овој тип на завеси потсетуваат на едно време исполнето со фрустрации, сепак сопствениците ги засакаа ваквите завеси, од причина што тие им ја овозможиле потребната од приватност и мир.

Во продолжение погледнете ги неверојатно креативните роло-завеси, кои со својот елегантен дизајн ќе ви прикажат еден нов поглед кон хоризонтот. За што станува збор погледнете сами. 

С. У. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На Амазон се продава летната „тераса“ од соништата Веројатно веќе знаете за куполите за изнајмување што стануваат сè повеќе пуларни...
Кул дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед Имагинацијата на вистински професионалните дизајнери не знае за граници, а овие ...
Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ги намали трошоците Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...